Roztahování uší – jak na to?

Čvn 09

Roztahování uší – jak na to?

Jedním z velmi oblíbených typů piercingu jsou tzv. roztahováky, tunely a plugy, které se řadí do kategorie piercingů do uší (tzv. flashe) . Tyto dva typy se liší především svou šířkou a také tím, že jejich aplikace není tak rychlá jako u klasického piercingu. Pro ty totiž stačí jen jednorázové propíchnutí a ihned poté lze šperk umístit. Jak roztahováky tak plugy ale umisťujete do zvětšených dírek (roztáhnutí až na centimetry).

K tomu, abyste mohli nosit roztahováky nebo plugy budete muset podstoupit několik kroků roztahování uší. Není to příliš složitý ani časově náročný proces, většinou jsou posuny o milimetry během týdnů.Prvním krokem k tomu, abyste mohli uši začít roztahovat, je mít zahojený propich. Roztahovat uši hned poté, co je propíchnete není příliš vhodné, zvyšujete tím riziko infekce. Uši se naštěstí hojí relativně rychle a pokud máte šperk z dobrého materiálu (nejlépe titan) neměl by nastat žádný problém a během pár dnů až týdnů můžete začít s roztahováním.

První roztahování uší byste měli provádět pomocí menších roztahováků. Doporučovali bychom začít s roztahovákem do 4 mm, pokud se ale cítíte na méně, určitě začněte s užšími roztahováky.Nejlepším materiálem pro roztahovák by měl být titan, niob případně kvalitní chirurgická ocel. Často se však používají i klasické roztahováky do ucha ze dřeva nebo z plastů (oblíbený fim není doporučovaný).

Před roztáhnutím byste měli dezinfikovat roztahovák a také byste měli použít nějakou mast na díru ve vašem uchu – pomůže jednak při roztahování ucha, ale také při hojení. Umístěte roztahovák jen do té doby, dokud neucítíte, že to je nepříjemné. Určitě se nesnažte ucho hned ze začátku zbytečně příliš roztáhnout, nestojí to za to. Riskujete, že si ucho natrhnete nebo bude mít infekci. Roztahovák zajistíte ze stran gumičkami, které ho zafixují v uchu. Toto roztahování uší postupně opakujete a zvyšujete tím tak průměr díry ve vašem uchu.

Vložte komentář