Roztahováky do ucha

Čvn 19

Roztahováky do ucha

Doba, kdy byli široké naušnice (tzv. flashe) nebo roztahováky v uších považovány za něco nevkusného odchází a stále více lidí se tak dává na tuto módu. Díky tomu, že proces roztahování uší není nic složitého ani příliš časově náročného, s těmito naušnicemi experimentuje plno mladších, pro které je piercing a především roztahovák způsob, jak mohou odlišit svou identitu.

Roztahování není narozdíl od tetování ani nijak finančně náročné, stačí vám jedno propíchnutí ucha a roztahováky, které budete nosit. Kvůli tomu, že se menší roztahováky mění hned po několika týdnech většinou nebývá problém s vypůjčením od známých.

V případě, že si chcete nebo musíte pořídit roztahovák vlastní máte na výběr z opravdu široké nabídky různých velikostí a materiálů.

Jak vybrat roztahovák?

Výběr roztahováku záleží samozřejmě na vás, ovšem existuje několika faktorů, na které byste měli při výběru dbát. Při vybírání byste se měli zajímat především o velikost. Pokud je to totiž váš první roztahovák, nedoporučujeme kupovat příliš velký. Většinou je první roztahovák úplně dostačující do velikosti 3 mm. Postupně roztahováním uší je samozřejmě možné je nahradit za větší roztahováky, tunely či plugy.

Myslet byste měli také na materiál roztahováku. I když jsou teď velmi oblíbené roztahováky z fima, není to ten nejvhodnější materiál, protože se z něj moho uvolňovat škodlivé látky. Alternativou může být samozřejmě chirurgická ocel, plast, dřevo, kost nebo rohovina. Součástí roztahováků jsou dvě malá gumičky, které byste neměli ztratit hlavně při roztahování uší, protože drží piercing v uchu.

Jestliže si jako šperk, který do ucha umístíte, zvolíte roztahovák, neměli byste určitě zapomínat na to, že tomuto šperku se musíte věnovat a je potřeba je pravidelně umývat a hlídat si hygienu.

Vložte komentář