Plugy do ucha

Čvn 16

Plugy do ucha

Rozhodně jedním z nejviditelnějších piercingů, ale také jedním z nejpřijatelnějších, je piercing ucha. Při některých zaměstnáních může být tolerovaný i tehdy, pokud netolerují piercing v obličeji a u žen se klasické naušnice vlastně neberou vůbec jako zvláštnost.

Poněkud netypickou variantou piercingu v uchu jsou plugy. Tyto naušnice jsou určeny pro ty, kteří mají dostatek trpělivosti, počkají si a projdou si procesem roztahování uší.Jedná se vlastně o zvětšenou naušnici, většinou kruh který je široký několik milimetrů a tak pro něj nestačí pouze klasická díra po propichu, ale je nutné roztahování uší.

Plugy seženete v nejrůznějších velikostech, pro začátek jsou dostupné i v šířce 3 mm. Při postupném rozšiřování uší se samozřejmě plugy do ucha (pokud nevyužíváte teflonové pásky) mění, ale není problém sehnat plugy v dalších velikostech a to klidně v šířce přes 2 centimetry.

Tunely do ucha

Do stejné skupiny piercingů jako plugy se řadí i tunely. Jde o velmi podobnou ozdobu s tím rozdílem, že prostor uvnitř je dutý, případně vyplnění nějakým ornamentem. Díky tomu je možné do ucha umístit ještě další piercing (např. kroužek), který navlečete dovnitř tunelu.

Jak vybírat plugy a tunely?

Pro mnoho lidí hraje nejdůležitější roli při výběru tohoto šperku jeho vzhled a cen. Výhodou u tohoto plugů a tunelů je to, že už se zde příliš nemusíte ohlížet na materiál šperku, tento piercing se vkládá do již zahojeného ucha a tak se zde neřeší tolik hojení. Často se proto vyrábí plugy ze dřeva, kosti či rohoviny. Nemusíte se však obávat toho, že byste nesehnali ani plug nebo tunel jako „moderní piercing“, jsou samozřejmě dostupné také ze stříbra, chirurgické oceli anebo třeba ze zlata. U tunelů je často ještě možné dozdobení zirkony po obvodu kruhu.

U některých typů piercingů není nutné tolik se péči o piercing věnovat. Například pokud si dáte piercing do jazyka, nemusíte nic řešit, protože celé hojení místa vpichu zde probíhá samo, bez nutnosti vašeho zásahu.

Vložte komentář