Piercing do pupíku
Čvn 10

Piercing do pupíku je snem mnoha dívek a žen, pro které je umístění piercingu další částí jejich procesu zkrášlení. Banánek se šperkem od Swarowski či jinou ozdobou se stává stále žádanějším piercingem a tento piercing bývá také označován jako vstupní brána do světa piercingů a tetování. Na první pohled totiž není vůbec viditelný a nejedná se tedy o takovou změnu, jako v případě piercingů obočí či nosu.
Ne každá z dívek, která se rozhodne si piercing do pupíku dát ovšem ví, co ji při aplikaci tohoto šperku čeká. Piercing pupíku bývá totiž jedním z nejbolestivějších, alespoň ve většině situací.
Na co si dát pozor ?
Rozhodli jste se, že si necháte dát piercing do pupíku a vydržíte chvilku bolesti při propichování? V tom případě byste dodržovat určité zásady pro to, aby byla pravděpodobnost ujmutí a zahojení piercingu co největší. V případě umístění šperku do pupíku bývá totiž dost často problém s tím, že tělo piercing nepřijme a po čase jej z těla vyloučí. V praxi to funguje tak, že se piercing pomalu posouvá v kůži z těla ven, až po nějaké době úplně vypadne.
Při piercingu jazyka je tedy více než jindy potřeba nechat si piercing udělat u profesionála – tím může být buď doktor nebo piercer v salonu. Ten dokáže jednak propíchnout místo správně, umístit šperk rovně a také vám doporučí, jak se o piercing starat a jak zajistit bezproblémové hojení.Jestliže si vybíráte šperk pro první piercing, je potřeba se dívat nejen na vzhled, ale především na materiál. S některým materiály (zlato, stříbro) může být totiž při hojení problém a doba hojení se tím může značně prodloužit. Při prvním piercingu do pupíku je se tak doporučuje klasický banánek z titanu nebo z chirurgické oceli, tyto materiály se hojí nejlépe.
Výhodou klasického banánku je to, že se narozdíl od různých ozdobných piercingů nebo tolik dotýkat oblečení a vy ho tak nebudete cítit při každém pohybu. Především v začátcích hojení, během prvních týdnů je místo okolo propichu citlivější a piercing tak často ucítíte. Kvůli tomu, že se piercing v pupíku hojí opravdu dlouho je potřeba si také hlídat, aby bylo okolí šperku dostatečně čisté a nehrozil zde přenos škodlivých látek či infekce. Proto je potřeba piercing čistit pravidelně i po dobu několika týdnů.