Piercing do jazyka
Čvn 17

Jedním z piercingů, u kterých nehrozí, že se o nich po dlouhou dobu nedozví ani vaši nejbližší (pokud nebudete sami chtít) je piercing do jazyka. I když se to tak nemusí zdát, šperk v jazyku velm i často není příliš viditelný a to hlavně v případech, kdy se nejedná o kovový šperk ale piercing z bioplastu. Nemusíte se tedy obávat toho, že se o vašem piercingu jazyka někdo dozví, většina lidí si ho opravdu nevšimne. Jak složitá a bolestivá je jeho aplikace a na co byste si měli dávat pozor?
Stejně jako v ostatních případech aplikace piercingu i u propichu jazyka byste měli nechat vše na odbornících a určitě to nepodceňovat. Jazyk má totiž složitou strukturu a propíchnutí je vhodné jen v určitých místech, jinak by mohlo dojít k narušení funkcí jazyka a to buď omezení pohybu nebo vnímání chut. Proto se piercing umísťuje do středu, kde je mnohem méně nervových zakončení a piercing pak jazyk nenarušuje.
Propichování jazyka nepatří mezi nejsnazší aplikaci, piercer musí udržovat jazyk dostatečně vytažený a zároveň musí určit vhodné místo, tak aby nebyl piercing ani příliš vepředu, ani příliš vzadu. Umístění piercingu je důležité také proto, aby piercing nezavazel při kousání a při hojení nenastali potíže.
Samotné propíchnutí jazyka není příliš bolestivé, více bolesti pravděpodobně zažijete při hojení. Hojení piercingu v jazyku má výhodu v tom, že není potřeba šperk nijak čistit a kontrolovat. Díky slinám se piercing v jazyku hojí sám, stačí jen počkat týden až dva.
Během prvních dnů je hojení nejhorší, protože jazyk většinou se trochu zvětší a objevuje se otok. Proto je potřeba při hojení piercing v prvních dnech používat delší tyčinku, kterou později (po zmizení otoku) vyměníte za kratší.
Jestli se rozhodujete o tom, jaký piercing si do jazyka dáte, berte v úvahu to, že kovové šperky vám mohou po delší době narušovat sklovinu. Tento problém však snadno vyřešíte používání šperku z bioplastu.