Microdermal piercing
Pro 24

Zdobení těla za pomoci tetování či piercingu se stejně jako jiné obory samozřejmě vyvíjí a i zde se objevují novinky, které umožňují nové metody zkrášlení svého těla. Jednou z takových metod je aplikace tzv. mikrodermálního implantátu. Zkráceně se pro toto označení používá výraz microdermal nebo dermal, se kterým jste se určitě mohli setkat v různých piercing salonech.
Microdermal je piercing, který se umisťuje velmi nestandardně, nejde o klasický propich skrz na skrz, ale jde pouze o umístění destičky pod kůži, na které drží samotný šperk.
Jde o náhradu staršího surface piercingu. Ten měl několik značných nevýhod, mezi které patří například doba hojení. Rozdíl mezi surface a microdermalém je v tom, že u surface je veden vpich pod kůží a na každé straně vpichu je umístěna jedna kulička, případně jiný šperk. Při surface piercingu jsou tak na kůži dva viditelné body, zatímco u microdermálu pouze jeden.
Zatímco surface piercing se hojí v řádech měsíců, mikrodermální implantát se hojí v řádech týdnů a už po pár dnech ani nebudete cítit, že ho máte.
Microdermal piercing má narozdíl od klasických piercingů výhodu také v možnostech umístění. Zatímco klasický piercing (ať už drží díky banánku, tyčince či labretě) lze umístit jen na omezený počet míst, microdermal může být takřka kdekoliv. Stačí dodržovat několik pravidel a vyhnout se místům, kde dochází k ohybu kůže a svalů a nebo zde hrozí riziko toho, že se bude piercing o něco otírat anebo může být ve styku s chemikáliemi.
Aplikace microdermálních implantátů bývá většinou o něco dražší, ovšem rozhodně se vyplatí nechat si to udělat odborníkem. Jde přeci jen o náročnější zákrok, než klasické propíchnutí a pokud si microdermal umístí vhodně, jizva po zahojení je velmi malá, takřka neznatelná.