Jakto že roztáhlé uši rostou na popularitě?

Čvn 11

Jakto že roztáhlé uši rostou na popularitě?

Roztáhlé ušní laloky se stávají stále častějším pohledem na ulici. Proč ale plugy nebo tunely v uchu přitahují stále více lidí?
Roztahování uší jde dlouhou cestou. Nemusíte ale navštěvovat muzeum nebo cestovat do vzdálené části světa, abyste to viděli, protože tato praxe byla přijata v mnoha západních zemích.Nicméně to není tak běžné, a nikdy to nezůstane bez povšimnutí. Roztahováky do ucha mají tendenci vystupovat do popředí jako extravagantní šperk, zvláště pokud je piercing ve větších rozměrech.
Pro mnoho lidí kteří vidí tyto piercingy poprvé v životě je to situace „woow“ , ale pro ty, kteří tyto piercingové ozdoby nosí, je to věc životního stylu. Jeden z vypadlích soutěžících na BBC reality show Masterchef měl obě uši ozdobené černými tunely do ucha, které umožňují lidem zkrs ucho.To vedlo k velkým diskuzím na Twitteru. Tunely a plugy do ucha, se na našich obrazovkách oběvují čím dál tím víc a začínají být „tolerovanou“ módou . Dougie Poynter z britské kapely McFly v současné době vyrábí plugy do ucha vAustralské džungli, kde se účastní soutěže s místní TV kanálem.

 

Americký rapper Travie McCoy a americký zpěvák Adam Lambert patří také k oblíbencům této módy. Britský módní návrhář Gok Wan má také částečnou slabost k velkým dřevěným ozdobám v uchu, ale není známo, zda je sám používá k roztahování uší.
Statistiky nejsou známé, ale stejně jako u tetování existují rozsáhlé důkazy o tom, že plugy do ucha se stávají více a více populární. Více lidí je nosí a jsou dnes daleko více k dostaní v různých tvarech a barvách.
Marcus Mellor, z piercingového salonu Holier than Thou v Manchesteru, říká, že roztahování ucha se stalo populárnějším v posledních pěti nebo šesti letech, tento piercing byl spojován s hippies, punks nebo rockovou vlnou, ale teď je to „uplně všichni“. Chodí k nám mladé holky, rocková mládež a také muži středního věku,“ říká Julie Howicková, majitelka Cold Steel v londýnském Camdenu.
„Kdysi to šlo ruku v ruce s jinými piercingy, ale teď lidé jen přišli na uši, které si nechávají roztahovat. Může to být diskrétní s malímy průměry které si lidé mohou schovat za vlasy v práci.“

Roztahovák do ucha
Roztahování uší je v módě, říká Alix Fox, který má na starosti sekci modifikace těla v britském alternativním časopise Bizarre. „Je to módní a je IN najít si renomované a dobře informované místo, kde by se tohle stalo.“ Profesorka Victoria Pitts-Taylorová z Graduate Center of the City University v New Yorku říká, že Roztahování uší se stalo populární stejným způsobem jako jiné subkulturní praktiky, jako je tetování a piercing.
Sociolog, který napsal V těle: Kulturní politika a modifikace těla, říká, že to začalo v osmdesátých letech s nástupem tělesného uměleckého hnutí a „moderními primitivisty“. Roztahování uší se v posledním desetiletí stalo hlavním proudem a lidem se hodně líbí, protože ho vidí na módních přehlídkách a především na celebritách.

 

Existuje mnoho způsobů, jak roztahovat ušní lalůčky. Postupně můžete táhnout kůži různými velikostmi zubu (kuželovité kusy šperků). Ale vyžaduje to velkou trpělivost.

Pro ty, kteří chtějí okamžitý výsledek, je prostřelení ucha. To funguje jako děrovač a vytvoří okamžitou dírku.
Společnost Mellor doporučuje zákazníkům postupovat postupně. „Vezměte si to pomalu a rovnoměrně – normálně 1 mm každé čtyři týdny – a pokud se pokožka neroztahuje snadno, neroztahujte ji.“ „Důležitou věcí není roztáhnout si uši příliš rychle, protože to bude nejen bolestné, ale neroztahuješ ucho rovnoměrně a pak dochází ke zranění,“ vysvětluje Fox.
Použití nadměrného tlaku může vytlačit maso z vnitřku laloku směrem ven a způsobit to deformaci ušního lalůčku, to může lidem zanechat jizvu.

Vložte komentář