Jak se o piercing starat?

Čvn 15

Poslední dobou je jako stylový oblíbený „doplněk“ považován piercing a tak přibývá víc a víc lidí, kteří navštíví salon, kde vám udělají tetování nebo píchnou piercing. Propíchnutí piercingu je jedna věc, ovšem každý, kdo piercing má, by se měl věnovat minimálně několik týdnů po aplikaci piercingu také jeho péči, aby nedošlo k infekci či jiným nepříjemnostem.

Starost o piercing se liší podle typu piercingu. Základní informace vám snad ve všech případech podají profesionálové z piercing salonu. Pro většinu piercingů jsou totiž základy prevence a péče velmi podobné.

V začátcích hojení vpichu je zvýšená šance toho, že se vám do tohoto místa dostanou nečistoty a dojde k infekci. Je proto potřeba si piercing hlídat a pravidelně jej čistit.

K čištění piercingů se doporučuje několik ověřených způsobů. Klasickou metodou je čistění místa slanou vodou (směs mořské soli a vody), další možností je pak čistění pomocí antibakteriálních mýdel (např. Protex). Nedoporučují se přípravky jako framykoin anebo peroxid vodíku.

Prvních pár dnů po propíchnutí může piercing čistit až 3x denně, v dalších dnech byste měli čištění provádět alespoň 1x denně. Po propíchnutí bývá kůže více citlivá, narudlá, takže se nemusíte ničeho obávat. Pokud se však stav nezlepšuje a cítíte v daném místě bolest, může jít o infekci. Ne vždy stačí k vyléčení infekce dostatečné čištění a starost o piercing, v kritických případech je nutná návštěva lékaře.
Snížení riziko infekce lze zajistit dostatečným čištěním ale i tím, že se nebudete místa vpichu dotýkat špinavýma rukama.

Vložte komentář